Online Görüşme Bilgilendirme Formu

Online Görüşme Bilgilendirme Formu

VİDEOKLİNİK
ONLİNE GÖRÜŞME HİZMETİ BİLGİLENDİRME FORMU


Sayın Kullanıcı;


Sağlık Kurumu’nuzdan almış olduğunuz “Online Görüşme Hizmeti” dahilinde VideoKlinik üzerinden gerçekleştireceğiniz randevunuza ilişkin olarak bu bilgilendirme formu VideoKlinik tarafından oluşturulmuştur.


“Online Görüşme Hizmeti”nin bir muayene süreci olarak değerlendirilebilmesi, acil durumlar için kullanılabilmesi mümkün değildir. Acil durumlarda en yakın sağlık kurumuna müracaat etmeniz gerektiğini önemle beyan ederiz


Online Görüşme Hizmeti ve tarafımıza iletmiş olduğunuz sair tetkik, bilgi ve belgeler VideoKlinik tarafından kayıt altına alınacak olup söz konusu kayıt daha sonra mesafeli satış sözleşmesini onaylamış olduğunuz Sağlık Kurumu ile paylaşılacaktır.


Bu önemli hatırlatmalar sonrasında aşağıda maddeler halinde belirteceğimiz hususlara dikkatinizi çekeriz.


 1. Öncelikle belirtmek isteriz ki; Videoklinik hizmetlerinden yararlanabilmeniz için mutlaka bir akıllı telefona sahip olmanız ve akıllı telefonunuzun modeline göre “Apple Store” veya “Google Play Store”dan VIDEOKLINIK uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyerek kullanıcı kaydınızı oluşturmanız gerekmektedir. 


 1. Önemle vurgulamak isteriz ki; Sağlık Kurumunuzdan online görüşme hizmetine ilişkin randevu almış olmanız veya VideoKlinik uygulamasına Kullanıcı kaydınızı yaptırmış olmanız “Online Görüşme Hizmeti”nin mutlaka gerçekleştirileceği anlamına gelmemektedir. 


Zira VideoKlinik ile mevcut sağlık durumunuza ilişkin paylaşmış olduğunuz herhangi bir tetkik, bilgi ve/veya belge mevcut ise söz konusu tetkik, bilgi, belgeler öncelikle online görüşme yapacağınız hekim/doktor tarafından değerlendirilecek ve sizinle randevu tarih ve saatiniz geldiğinde online görülmeyi başlatacaktır. Tarafımızla paylaşmış olduğunuz tetkik, bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi neticesinde randevu aldığınız hekim/doktor tarafından sizinle randevu saatinde yapılacak online görüşmenin herhangi bir yararı/gerekliliği bulunmadığının değerlendirilmesi halinde doktor/hekim tarafından randevunuz ve online görüşmeniz iptal edilebilecektir. Bu değerlendirmenin yapılması noktasında VideoKlinik’in herhangi bir etkisi bulunmadığı gibi doktor/hekimin takdirine müdahale edebilme hakkı da bulunmamaktadır. 


 1. Doktor/hekim tarafından online görüşmenin uygun görülmesi durumunda dahi randevunuzu randevu tarih ve saatinden 24 saat öncesine kadar iptal edebilmeniz mümkündür. Bu durumda eğer ödenmiş ise ücret tarafınıza iade edilecektir. Bu saatten sonra göndereceğiniz iptal talepleri Sağlık Kurumu tarafından değerlendirilerek randevunuz iptal edilecek ancak online görüşme hizmeti gerçekleştirilmiş olarak kabul edilecektir.


 1. Randevu saatiniz geldiğinde dahi online görüşmeyi iptal edebilmeniz mümkün olup bu durumda ödediğiniz bedel tarafınıza iade edilmeyecektir.


 1. Randevunuzu online görüşme hizmetini kullanarak gerçekleştirmeniz durumuna 10 gün içinde doktor/hekim tarafından kontrol amaçlı görüşme hizmetinden herhangi bir ücret ödemesi söz konusu olmaksızın yararlanabilmeniz mümkündür. Ancak ilk görüşme tarihinden 10 gün geçtikten sonra yapmak istediğiniz kontrol amaçlı görüşme hizmetleri için Sağlık Kurumunuz tarafından belirlenen ücreti ödemeniz gerekecektir.


 1. “Online Görüşme Hizmeti” randevu tarih ve saatinde akıllı telefonunuza gönderilecek link ile başlayacaktır. Link tarafınıza SMS veya herhangi başka bir teknolojik imkan sayesinde VideoKlinik tarafından ulaştırılacaktır. 


Bu nedenle randevu tarihinde randevunuza yakın bir saatte akıllı telefonunuzun ömutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde randevu saatinde tarfınıza link gönderilmiş olmasına rağmen online görüşmenin tarafınızca başlatılmamaıs nedeni ile VideoKlinik’in veya Sağlık Kurumu’nuzun herhangi bir yükümlülüğü söz konusu olmayacak ve tarafınıza Sağlık Kurumu tarafından herhangi bir ücret iadesi gerçekleştirilmeyecektir.


 1. “Online Görüşme Hizmeti” 15 dakika olarak planlanmış olmakla birlikte görüşmenin süresi, uzatılması veya başlatılan online görüşme hizmeti oturumunun uygunsuz koşullar nedeniyle sona erdirilmesi mümkün olup bu konularda son karar yetkisi online görüşme yaptığınız hekim/doktora aittir.


 1. Sizden kaynaklanmayan teknolojik nedenler ile Online Görüşme Hizmeti’nin kesintiye uğraması veya kesintisiz gerçekleşememesi durumunda doktor/hekim tarafından görüşme sonlandırılabilecektir. Bu durumda size doktor/hekimin müsaitlik durumuna göre Sağlık Kurumu tarafından yeni bir randevu oluşturulacaktır.


 1. Herhangi bir haklı nedeninizin ortaya çıkması durumunda “Online Görüşme Hizmeti”nin sonlandırılmasını hekim/doktordan talep edebilirsiniz. Ancak belirtmiş olduğunuz sebebin haklı olup olmadığının takdiri hekim/doktora ait olup bu konuda son karar verme yetkisi hekim/doktora aittir. Ancak hekim/doktor tarafından bildirdiğiniz sebebin haklı kabul edilmeyerek görüşmeye devam edilmek istenmesine rağmen görüşmenin tarafınızca sonlandırılabilmesi mümkün olup bu urumda ödediğiniz ücretin tarafınıza iadesi mümkün olmamaktadır.


 1. “Online Görüşme Hizmeti”nin verimli bir şekilde geçekleştirilebilmesi için 

 • sessiz bir ortamda olmanız, 

 • internet bağlantınızın güçlü olması 

 • ve mahremiyetinizin sağlanabilmesi için hekim/doktorla yalnız görüşmeniz

  gerekmektedir.


Eğer hekim/doktor ile görüşmeniz esnasında yanınızda birisi bulunacak ise bu durumdan hekim/doktoru haberdar etmeniz yine mahremiyetinizin sağlanabilmesi için gerekmektedir. Aynı şekilde online görüşme hizmeti esnasında görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz hekim/doktorun yanında üçüncü bir kişinin (örneğin asistanı) bulunması durumunda da tarafınıza bilgi verilecektir. Bu durumu kabul etmemeniz halinde online görüşme hizmeti sonlandırılacak, uygun şartlar oluşturulduktan sonra, hekim/doktorun müsaitlik durumuna göre randevunuz yeni bir tarih ve saatte gerçekleştirilecektir.


 1. VideoKlinik’in gerçekleştirmiş olduğunuz online görüşmeni içeriğini denetleme yükümlülüğü bulunmamaktadır.


Esasen “Kullanıcı Sözleşmesi”nde de mevcut olan ve yukarıda kısaca belirtmiş olduğumuz hususlara uygun olarak VideoKlinik uygulamasını kullanmanızı rica ederiz. 


Saygılarımızla;


VideoKlinik Ailesi

footer shape